کتاب

کتاب "بازخوانی پرونده ایجابی عملکرد انقلاب اسلامی" چاپ و روانه بازار نشر شد

کتاب "بازخوانی پرونده ایجابی عملکرد انقلاب اسلامی 0عملکرد اقتصادی از سال 57 تا 95)" از سوی انتشارات دانشگاه امام صادق علیه السلام چاپ و روانه بازار نشر شد. دکتر علی طاهری فرد، دکتر روح‌الله مهدوی، امین حصاری و علی عرب‌صالحی مؤلفان این اثر می‌باشند.

کتاب "بازخوانی پرونده ایجابی عملکرد انقلاب اسلامی 0عملکرد اقتصادی از سال 57 تا 95)" از سوی انتشارات دانشگاه امام صادق علیه السلام چاپ و روانه بازار نشر شد.
دکتر علی طاهری فرد، دکتر روح‌الله مهدوی، امین حصاری و علی عرب‌صالحی مؤلفان این اثر می‌باشند.
در توضیح محتوا و هدف نگارش کتاب باید گفت:
جمهوری اسلامی ایران به مثابه انسانی 38 ساله است که دوران کودکی و جوانی را گذرانده است و گام در سنینی نهاده است که بایستی پربارترین دوران زندگی‌اش باشد.
طی این سال‌ها با وجود خدمات ارزنده‌آی که در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در جمهوری اسلامی به ثمر نشسته است اما اغلب به دنبال تغییرات دولت‌ها و جناح‌های حاکم بر کشور، خدمات دولت و یا جریان‌های قبلی به شدیدترین وجه مورد انتقاد و عتاب قرار می‌گیرد.
در واقع ناکارآمد نشان دادن دولت‌های قبل که متأسفانه به یک رویه ثابت در میان سیاستمداران و طرفداران هر دو طیف اصلی تبدیل شده است عارضه‌ای جز ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی ندارد.
آن جلوه از نظام جمهوری اسلامی که بیش از سایر ابعاد، همواهر در همه دولت‌ها به شدت مورد نقد و هجمه بوده است بخش مربوط به فعالیت‌های اقتصادی، زیرساختی و عمرانی و تولیدی است. این جنبه از نظام،‌ چنان ارائه شده است که گویا از اول انقلاب هیچ کار مثبت قابل ذکری وجود نداشته است و تمامی دول صرفا مشغول حیف و میل بیت‌المال بوده‌اند.
لذا در کتاب حاضر، تغییرات و تحولات شاخص‌‌های مختلف اقتصادی کشور طی سال‌های 1357تا 1395 مورد توجه قرار گرفته است تا مشخص گردد که در این دوره زمانی، علیرغم وجود مشکلات پیچیده داخلی و خارجی از قبیل مسائل مربوط به سال‌های اول انقلاب،‌جنگ و تحریم‌ها، بخش‌های اقتصادی و زیرساختی کشور پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.

 
کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •