الزامات سال توجه به تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی
یادداشت دکتر عیوضلو در مورد شعار سال 1397

الزامات سال توجه به تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی

حمایت از تولید و کالای ایرانی قبل از همه مستلزم اصالت دهی به نوآوری و خلاقیت ایرانی است که شاهدیم بسیاری از این خوش فکرها اغلب دیده نمی شوند و حمایت نمی شوند.

دکتر عیوضلو عضو هیئت علمی دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد در یادداشتی برای شعار سال 1397 در کانال تلگرامی خود نوشت:

🌿 با مروری به آنچه در طی کمتر از یک سال در این کانال اشاره شده می توان به الزامات این شعار سال پی برد :

1- توجه به اقتصاد اسلامی با نگرش کلان که مهمترین جهت گیری آن حل مسائل امروز در چارچوب موازین اسلامی است.

2-  استقلال در فکر و عمل ...برخی مخصوصاً برخی منورالفکرها هر آنچه می گویند و اعتقاد دارند اغلب ریشه در معارف غربی دارد حال  آن که تنها راه سعادت تکیه بر قرآن و اهل بیت است... هر سخنی و هر نوشته ای بدون اینکه از این دو منبع ریشه بگیرد ابتر و ناقص و بی رنگ است.

3- حمایت از تولید و کالای ایرانی قبل از همه مستلزم اصالت دهی به نوآوری و خلاقیت ایرانی است که شاهدیم بسیاری از این خوش فکرها اغلب دیده نمی شوند و حمایت نمی شوند.

4- استقلال در دستیابی به ابزارهای نوین پولی و مالی که از مهمتریت آنها در عصر حاضر تکیه بر فناوریهای نوین در عرصه پول و بانکداری و اقتصاد فضای مجازی است اما با تکیه بر نوآوری اسلامی ایرانی که در این زمینه نیز از بهترین زمینه ها برخورداریم اما اغلب حمایت نشده اند.

5- مبارزه با فساد و رانت خواری.. متأسفانه برخی به طور حرفه ای و با حفظ ظواهر اسلامی از قبیل نوع یقه و ریش و ظواهر کلامی.. دارند از بیت المال سوء استفاده می کنند و رفتارهای شاهانه ای را از آنان شاهدیم... یکی دیگر از مظاهر فساد نرخ بالای رهن و اجاره در بخش تولید و کسب و کار است که باید کنترل شود و از انعقاد قراردادهای صوری ممانعت شود. تا زمانی که افرادی بدون زحمت و تلاش صرفاً از رهن و اجاره به راحتی درآمد کسب می کنند امکان رشد کسب و کار وجود نخواهد داشت.

6- رفع موانع قانونی و نهادی تولید که تولید محور بودن اقتصاد مبنای عمل باشد، در این زمینه یکی از مهمترین موانع در خدمت بخش واقعی نبودن نظام پولی و بانکی کشور است که لازم است مأموریت محور باشند و بر عملکرد آنها نظارت تخصصی ایجاد شود.

7- تحول فرهنگی در حلقه مدیران که مهمترین آن عبارت است از :دوری از روحیه اشرافی گری و خودخواهی در تعامل با مردم و زیر دستان...
        👈همه اینها مواردی است که باید قبل از همه مد نظر باشد و بیایید سره را از ناسره بازشناسیم و عوام فریبی و رفتارهای خودخواهانه را از اساس کنار بزنیم و هویت اسلامی ایرانی را روحی تازه ببخشیم و از کیان نظام اسلامی پشتیبانی کنیم و حق و عدل را بشناسیم و سخن حق بگوییم و اربابان زر و زور و تزویر را در هر لباسی باشند رسوا کنیم .. ان شاء الله و بعون الله تعالی

منبع: https://t.me/iseco12

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •