«نفوذ و تحریم» الگوی نبرد اقتصادی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران
دکتر حجت الله عبدالملکی مطرح کردند:

«نفوذ و تحریم» الگوی نبرد اقتصادی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران

قائم مقام رئیس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه الگوی نبرد اقتصادی غرب و امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نفوذ و تحریم است، افزود: در چارچوب برجام روی رفع تحریم ها نمی شود حساب کرد.

دکتر حجت الله عبدالملکی  (13 اردیبهشت) در دوره آموزشی تربیت مربی اقتصاد مقاومتی در بیرجند اظهار کرد: امریکا با انقلاب اسلامی وارد نبرد اقتصادی شده که راه حل آن اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه یکی از کارکردهای اقتصاد مقاومتی مقابله با تحریم های دشمن است، گفت: مبنای تعارض غرب و آمریکا با انقلاب ایران «تمدن نوین اسلامی» است.

عضو هیات علمی دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد با اشاره به اینکه الگوی نبرد غرب با انقلاب اسلامی جنگ اقتصادی است، افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که در شرایط دشواری، تهدید و دشمنی بتواند به اهداف خود برسد.

دکتر عبدالملکی ادامه داد: اقتصاد غیرمقاومتی در برخورد با موانع و یک تهدید و چالش از اهداف خود کوتاه می آید.

وی با بیان اینکه رفاه عمومی، پیشرفت اقتصادی و استقلال اسلامی از اهداف اقتصاد مقاومتی انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: استقلال اقتصادی یعنی با جهان از موضع قدرت تعامل داشته باشیم در واقع طرفدار برون گرایی به عنوان کشور برنده است.

قائم مقام رئیس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی برای اینکه برون گرا و از موضع قدرت برخورد کند باید دانش بنیان باشد چرا که با خام فروشی در موضع ضعف باقی می مانیم.

عبدالملکی با بیان اینکه رفاه عمومی یعنی مردم داری شغل و درآمد و رفاه مناسبی باشند و این نماد اقتصاد پیشرفته است، افزود: هنوز با استقلال اقتصادی فاصله داریم و یکی از فاکتورهای این استقلال تولید موادغذایی در داخل کشور است.

به گفته وی درآمد سرانه واقعی ایرانی ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی 600 درصد پیشرفت کرده و رفاه بسیار شده اما با ایده آل فاصله داریم و در بحث پیشرفت اقتصادی همین که خام فروشی داریم چون به این پیشرفت دست نیافتیم.

قائم مقام رئیس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه اقتصاد جهانی در حال حاضر کشورها را به سمت بخش های مزیت دار خود هدایت می کند، گفت: آمریکا سالانه هزاران میلیارد دلار از محصولات دنیا را در مقابل دلار بی ارزش خود می دزدد و برای حفظ ارزش و قدرت دلار هر اقدامی انجام می دهد.

دکتر عبدالملکی با تاکید بر لزوم تبیین اقتصاد مقاومتی در بین مردم، افزود: فلسفه اقتصاد مقاومتی نسخه معاصر نظام اقتصاد اسلامی است و این نظام بازتاب پرتوهای مکتب اقتصادی اسلام در آینه زمان و مکان است.

وی عنوان کرد: زمانی می توان گفت نظام اقتصادی ما اسلامی است که انعکاس مکتب اقتصادی اسلام باشد.

قائم مقام رئیس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه اصلاح فرهنگی زیرساخت اقتصاد مقاومتی است، بیان داشت: اگر فرهنگ اقتصادی درست نشود نظام درست نخواهد شد البته باید اصلاح و طراحی سخت افزاری نظام اقتصادی انجام شود.

عبدالملکی با تاکید بر اینکه اقدام و عمل فعالیت همزمان در جبهه علمی، فرهنگی، سیاسی و اجرایی است و باید مرزهای این جبهه ها را نیز رعایت کنیم، گفت:  اقتصاد مقاومتی باید در جامعه گفتمان سازی شود چرا که بسیاری متاسفانه اقتصاد مقاومتی را نمی شناسند و یا آن را به اشتباه اقتصاد ریاضتی ترجمه می کنند.

وی با تاکید بر اینکه اگر جبهه های اقدام و عمل همزمان فعال نشود اقتصاد مقاومتی نیز محقق نخواهد شد، افزود: حرف بی در و پیکر و شعار اقتصاد مقاومتی دادن هیچ تاثیری ندارد.

قائم مقام رئیس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی، یادآور شد: نباید اقتصادی جمهوری اسلامی، اقتصاد انقلاب اسلامی و اقتصاد اسلامی را با یکدیگر به اشتباه بگیریم به عنوان مثال بیکاری مشکل اقتصاد جمهوری اسلامی است نه اقتصاد اسلامی.

عبدالملکی بیان کرد: اینکه مشکلات اقتصادی را ناشی از تحریم های خارجی بدانیم و یا با مذاکره می توان تحریم ها را لغو کرد دیدگاه های اشتباهی است که اگر اصلاح نشود مردم به سمت اقتصاد مقاومتی نمی روند.

وی با اشاره به اینکه الگوی نبرد اقتصادی غرب و امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نفوذ و تحریم است، افزود: تحریم های آمریکا همه جانبه و جریمه دارد و در چارچوب برجام روی رفع تحریم ها نمی شود حساب کرد.

قائم مقام رئیس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه مسئله غرب و آمریکا با انقلاب اسلامی مبنایی و یک رویارویی تمدنی عمیق و طولانی است، گفت: امریکا با اسلام سعودی هیچ مشکلی ندارد و از آن حمایت هم می کند اما مشکل اصلی آنان اسلام تمدن ساز است که آرمان انقلاب اسلامی است.

کلید واژه ها:
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •