تدریس ۱۲ تئوری مقاوم‌سازی اقتصاد در غرب/قبل از ربا باید مساله پول را حل کرد
دکتر عادل پیغامی در همایش اقتصاد مقاومتی، پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد:

تدریس ۱۲ تئوری مقاوم‌سازی اقتصاد در غرب/قبل از ربا باید مساله پول را حل کرد

دکتر عادل پیغامی در همایش اقتصاد مقاومتی، پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد در مرکز همایش‌های صدا و سیما:به هم ریختگی در الگوی مصرف، موضوع بازار و شهرسازی در کشور ناشی از مسئله بی‌هویتی و نبود ارتباط عرضی بین فرهنگ، سیاست و اقتصاد است.بی روح بودن نهادهای اقتصادی ما و همسو نبودن روح و جان آنها با انقلاب اسلامی موجب شکنندگی اقتصاد ما می شود.

عادل پیغامی در همایش ملی «اقتصاد مقاومتی؛ پیوند سیاست، فرهنگ، اقتصاد» گفت: بی روح بودن نهادهای اقتصادی ما و همسو نبودن روح و جان آنها با انقلاب اسلامی موجب شکنندگی اقتصاد ما می شود.

عادل پیغامی استاد دانشگاه امام صادق(ع) در این همایش گفت: نقطه محوری همه آنچه در حوزه انقلاب اسلامی و نهضت های معاصر مورد بحث ماست در کلمه هویت می گنجد. آنچه در این همایش به آن توجه می شود، موضوع هویت است. اگر هویت ما اسلامی و قرآنی و اهل بیتی نباشد، در واقع بی هویت هستیم. لذا یکی از آسیب های ما بی هویتی است.

وی ادامه داد: امروز ما در عرصه اقتصاد حتی در حوزه کلیدواژه هم بی هویت هستیم. وقتی صحبت از مصرف می شود، نمی دانیم به چه معنی است. لذا این مفاهیم با ظرفیت های غیربومی و خارجی پر می شود. نقطه اهرمی مقاوم سازی ما هویت ماست.

وی افزود: آنچه موجب شکنندگی اقتصاد ما می شود بی روح بودن نهادهای اقتصادی ماست. زیرا روح و جان آنها آنگونه که باید، با انقلاب اسلامی همسو نیست.

پیغامی گفت: حوزه های مختلف اقتصادی ما از جمله آبخیزداری و بانکداری و شهرسازی و بازار و... یک جریان بی هویت است. گویا حافظه تاریخی برخی از مسئولین ما پاک شده است. الگوی مصرف ما با مصرف پدران ما ربط تاریخی و هویتی پیدا نکرده است.