مطالب ویژه

  دکتر عبدالملکی در گفتگوی ویژه خبری

  نظام برنامه ریزی و سیاست گذاری کلان کشور نیاز به اصلاح ساختار اساسی دارد

  دو آسیب جدی در تیم اقتصادی دولت یازدهم داشتیم که یک بحث، بحث ناهماهنگی و دیگری بحث انحراف از برنامه هایی است که می بایست در کشور به درستی اجرا می شد. به طور مثال پس از آن که سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد ستادی در همین رابطه در دولت تشکیل شد که بسیاری از برنامه ها و رفتارها در این ستاد در تضاد با سیاست های اقتصاد مقاومتی بود؛ به طور مثال یکی از اعضای اصلی تیم اقتصادی دولت این سیاست ها را یک برنامه در کنار دیگر برنامه ها می داند و دیگری معتقد است اقتصاد مقاومتی، حاکم بر کل برنامه ها است یا در بحث قراردادهای نفتی یک کارشناس اقتصاد مقاومتی در ایران نمی تواند بگوید که قراردادهای IPC با اقتصاد مقاومتی همخوانی دارد و یا ما در سال ۹۲ معضلی به اسم مسائل بانکی و موسسات اعتباری داریم که در سال ۹۶ به بحران تبدیل می شود.
  1396/5/1 10:01

  تسلیت درگذشت دکتر اعتصامی دانش آموخته دانشکده و معاون اسبق اداری و مالی دانشگاه + اعلام مراسم تشییع و ختم

  درگذشت دکتر اعتصامی دانش آموخته دانشکده و معاون اسبق اداری و مالی دانشگاه را تسلیت می گوییم.

  ضمن عرض تسلیت درگذشت جانباز سرافراز دفاع مقدس و دانش آموخته دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد، آقای دکتر منصور اعتصامی، به اطلاع کلیه عزیزان میرساند مراسم تشییع آن عزیز روز چهارشنبه 14-4-96 ساعت 8:30صبح از مسجد دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار خواهد شد.
  1396/4/13 12:01

  دکتر ندری عضو هیئت علمی دانشکده و معاون پژوهشکده پولی و بانکی

  موسسات غیرمجاز را نمی‌توان منحل کرد چون تبعات دارد

  معاون پژوهشکده پولی و بانکی می‌گوید ادغام موسسات مالی و اعتباری یا بانک‌ها با یکدیگر باید فقط در شرایطی صورت بگیرد که بحران در موسسه مالی ضعیف آنقدر عمیق نباشد که موسسه دیگر را هم تهدید کند.
  1396/3/29 20:12

  قرارداد با توتال از منظر اقتصاد مقاومتی

  گفت و گوی دکتر درخشان در مورد قرارداد با توتال از منظر اقتصاد مقاومتی + فیلم برنامه

  برنامه تلویزیونی «جهان آرا» شنبه شب ۱۷ تیرماه 1396با موضوع «ارزیابی قرارداد با توتال از منظر اقتصاد مقاومتی» روی آنتن رفت.پروفسور مسعود درخشان،اقتصاددان و موسس رشته قراردادهای نفت و گاز و دکتر شمس اردکانی، اقتصاددان و رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران مهمانان این برنامه بودند.
  1396/4/18 19:30

  گفتوگوی دکتر عیوضلو در شبکه ی خبر با موضوع اصلاح نظام بانکی

  بانک‌ها دغدغه رفع مشکلات اقتصادی ندارند.

  در کشور ما بانک‌ها دغدغه رفع مشکلات اقتصادی ندارند و مبنای شرعی نرخ سود بانکی و هر نوع تحمیل نرخ بر روی تسهیلات، باید بر اساس عملکرد بخش واقعی اقتصاد باشد.
  1396/4/12 19:23

  تمدید دومین همایش بین المللی اقتصاد شهری

  مهلت ارسال آثار به «دومین همایش بین‌المللی اقتصاد شهری" تا 19 مرداد ماه 1396 تمدید شد. + اطلاعاتی در مورد همایش

  انجمن علمی اقتصاد شهری ایران خبر داد؛ مهلت ارسال آثار به «دومین همایش بین‌المللی اقتصاد شهری" تا 19 مرداد ماه تمدید شد. این همایش با همکاری بانک شهر و انجمن علمی اقتصاد شهری ایران روز چهارشنبه 19 مهرماه برگزار خواهد شد.
  1396/4/22 02:20

  دعوت دفتر مدلسازی اقتصاد ایران از کلیه دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اقتصاد جهت همکاری در طرح های پژوهشی

  دفتر مدلسازی اقتصاد ایران از کلیه دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اقتصاد جهت همکاری در طرح های پژوهشی دعوت بعمل می آورد. دانشجویان علاقمند می توانند جهت ثبت نام به دفتر دانشکده یا دفتر مدلسازی اقتصاد ایران مراجعه کنند.
  1396/3/23 10:59
7